Шкільна форма

У листопаді 2017 року в школі І-ІІІ ступенів №78 були проведені дебати про  шкільну форму. Учні, вчителі школи зібрались для того, щоб спільно обговорити питання доцільності шкільної форми. Батьки учнів школи висловили свою точку зору в анкетуванні.

Справжні баталії розгораються у суспільстві з приводу шкільної форми.

Уведена Указом Президента України у 1996 році обов’язкова шкільна форма ось вже понад 20 років сприймається учасниками навчально-виховного процесу неоднозначно. Є прихильники шкільної форми, які вважають, що «форма створює в школі ділову атмосферу, необхідну для занять; форма дисциплінує учня, мотивує навчальну діяльність; шкільна форма свідчить про приналежність до колективу школи – навчального закладу в умовах інтеграції освіти України до європейського простору». Є і противники, які вважають, що «шкільна форма є незручною, пригнічує дитину, позбавляє її самобутності».

Для того, щоб більш чітко розглянути дане питання, було створено дві команди учнів нашої школи, одні прийняли сторону, що шкільна нашого навчального закладу їх влаштовує, а інша група проти. Для більшості учнів шкільна форма є нормою і вони не заперечують той факт, що в навчальному закладі повинен бути дресс-код. Учні підкреслили, що форма саме нашої школи стильна, цікава і не така, як в інших школах.

Після дебатів були зроблені наступні висновки: шкільна форма є обов’язковою для учнів 1-8 класів, а для учнів 9-11 класів – обов’язковим є діловий стиль або ж шкільна форма.

Для батьків було проведено анкетування, яке повинно було показати їх думку з приводу шкільної форми. Результати анкетування батьків показали, що більшість батьків влаштовує шкільна форма, деякі запропонували прийняти обов’язковим - діловий стиль. Батьки хотіли б змінити певні елементи шкільної форми, тож очікуємо конкретні пропозиції.