Школа 78

Ситуація в Києві

Київ з квітня 2022 року не перебуває у зоні бойових дій. Київська влада у червні вирішила, що для киян буде безпечно відновити 1 вересня 2022 року офлайн-навчання. За словами Віталія Кличка, відкриють лише ті школи, які матимуть укриття, адже загроза російських обстрілів залишається.

Київрада схвалила рішення, що дозволить розпочати процес влаштування найпростіших укриттів у тих закладах освіти столиці, де укриттів немає.

За місяць чиновники прозвітували, що 75% шкіл міста Київ готові до роботи в режимі офлайн.

На початку навчального року в усіх навчальних закладах Києва, які були перевірені та отримали дозвіл на роботу, будуть проведені спеціальні тренування з дітьми та вчителями щодо дій під час повітряної тривоги, яка, на жаль, вже багато місяців є частиною життя українців.

Школи, в яких відсутні укриття, працювати не будуть. Проте, є важливий нюанс: якщо поруч зі школою буде облаштоване безпечне місце у кроковій доступності, куди можна оперативно перевести дітей у разі повітряної тривоги, отримають дозвіл на роботу.

У навчальному році – 2022/2023 у школах одночасно можуть перебувати лише стільки людей, скільки вміщує укриття. Таким чином школи, у яких укриття не може вмістити всіх учнів разом із вчителями, мають перейти на двозмінне навчання.

Планується, що 1 вересня 2022 року свої двері для дітей та вчителів відкриють 422 столичні школи. До початку російського вторгнення у Києві працювали 583 заклади середньої освіти.

Остаточний вибір за батьками

Попри те, що чиновники та освітяни намагалися створити усі належні умови, всі розуміють, що ризик для життя дітей залишається великим.

Батьки зможуть власноруч обрати для своїх дітей будь-яку форму навчання у закладах освіти й за потреби змінити форму навчання протягом навчального року.

Мова йде про 4 форми: очну, дистанційну, змішану та індивідуальну (екстернат або сімейна форма навчання).

Станом на 1 серпня, вибір на користь очного навчання зробили 70% батьків.

У жодному разі примушення до тої чи іншої форми навчання в столиці не буде, і батьки обиратимуть самі будь-яку форму навчання: офлайн, онлайн чи індивідуальну. Не буде і єдиного шаблону для всіх шкіл столиці, кожна буде приймати те чи інше рішення, спираючись на множину факторів.

Внаслідок воєнних дій чимало киян виїхали з міста. За оцінками столичних чиновників, майже 20 відсотків київських школярів наразі перебувають за кордоном. Частина з них стане учасниками освітнього процесу дистанційно.

Також київські школи приймуть на навчання дітей вимушених переселенців.